Hamilelikte Diyeti Nasıl Uygulanır

Hanımların hamilelik dönemlerinde gerçekten çok sıkıntılı dönemlere girer ve o sıkıntılı dönemlerde ne yapacaklarını bilemez canı sıkılır onu ister bunu ister evde boş boş oturur canı sıkılır ve hamilelik diyeti yapmaya karar verir ve bu diyetler hamileliği kolaylaştırır bebeğini daha iyi besler ayrıca doğumu kolaylaştırır.

Hamilelikte Diyeti Nasıl Uygulanır ve nasıl yapılmalı uzmanın’dan bilgiler

Hamilelik dönemlerinde genellikle 9 ile 12 kilo arasında kilo alması gayet normal olabileceği gibi bu oran en fazlada 15 kg kadar çıkabileceğini unutmayın. Gebelik dönemlerinde düzenli periyodik ve dengeli bir şekilde beslenerek, her zaman rahat bir şekilde hareket ederek ağır işler yapmadan düzenli bir fiziksel etkinlerimiz her şeyi normal düzeyde tutarak vücutlarımızı  mucize bir şekilde hazır olduğumuzu hissederiz. Bu sayede bebeğin sağlıklı huzurlu beslenmesi gelişmesi de kolay olacaktır.

3-aylik-gebelik

Hamilelikte Diyeti Nasıl Uygulanır

İki Canlı Nedir ?

Çoğu zamanlar duyduk bizim kültür halk arasında “iki canlısın dikkat etmelisin” diye her şeyi yemelisin sigara ve alkolden uzak durmalısın gibi vs.. bebeğin büyümesi sonucu ile annesinin kaynaklarından düzenli basit yemeklerle sağlıklı beslenebilir. Bebeğinizin enerji ihtiyaçlarını günlere göre farklılık gösterebilir.

Yeni ve üç aylık bebelerimizin vazgeçilmez olduğu annesinin yüksek miktarda kalori alması pek sağlıklı değildir. Kilonuz pek sorun olamaz.

Üç ile altı ay arası az bir şey kalori’yi arttırabiliriz çünkü bebeğinizin enerji ihtiyaçları daha fazla olacaktır ancak en fazla günlük 300 kalori alabilirsiniz. Ortalama Yirmi birinci haftadan sonra dahada enerji ihtiyacına gereksininiz olacaktır. Vücüdüm yağ kapladı diye sakın üzülmeyin veya sıkılmayın çünkü doğum sonrası bu yağlar emzirmeye enerji olacak şekilde geri dönecektir.

Dokuz Aylık kilo alımı daha fazla olur ve bu sayede bebeğin çok seri şeklinde gelişir büyür. Dikkat edin çok lav obaya çıkma ve aşırı su içme isteği olduğunda doktora görünme de fayda vardır çünkü bu gibi durumlar normal değildir şeker yükselmesi olabilir.

Kilom yükseldi diyip sakın ağır egzersizler yapmayın çünkü bu sizin bebeğinize çok ciddi zararlar verebilir ve bu durum kötü sonuçlarla doğabilir. İki buçuk kilodan daha az dünyaya gelen bebekler hasalıklara karşı dikkat etmeliyiz çünkü daha dayanıksız olurlar.

alti-aylik-gebelik

 

Gebelikle Sağlıklı beslenme ve diyet listesi ve hamilelik diyeti nasıl uygulanır

 

Sabahları:

1 kaşık reçel, 1 yumurta (haftada 3 5 gün), bir miktar zeytin, biber salatalık yeşillik, meyve, süt, peynir

 

Ara öğün

Çerez fındık çorba tarzı şeyler

 

Öğlenleri

Genellikle sebzeli etli gıdalar tüketin bu bir balıkta olabilir yoğurt veya cacık ayran gibi vs

 

Akşamları önemli

Balık yada yağsız et örneğin ızgara bu bir köftede olabilir hazır çorba değil taze çorba

 

Geceleri yatmadan önce

Mutlaka bir bardak portakal suyu yada süt

9-aylik-gebelik

Hamilelikte Diyeti Nasıl Uygulanır  yazısı ile Tarz moda en kısa sürede sağlıklı huzurlu bir bebeği elinize almanız dileğiyle iyi günler diler.

Bu yazı admin tarafından 22 Kasım 2014 tarihinde yazılmış.

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

2014 Bayan Ayakkabı Modelleri...

Tarz moda ayakkabı sezonuzmuzda en yenileri ve en lüks ayakkabılarımız sizlere en uygun fiyatlarda sizle...

2014 Bayan Saat Modelleri...

2014 Yeni Saat Kreasyonlarımız ile size en yakışanı bulmanıza yardımcı olmak amacıyla modelleri listelem...

En Hızlı Kilo Verme Yöntemi...

En Hızlı Kilo Verme Yöntemi Kilo verebilmeniz için öncelikle şunu belirtiyim siz eğer ki derseniz “...

2014 Saç Modelleri...

2014  tarzına uygun en iyi saç modelleri ile bilgileri tarzmod.com dan alabilirsiniz . Yüzünüze, duruşun...

YORUM YAZIN (0 Yorum)

Copyright 2009 - 2017 Panda Medya